Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/tymek10/ftp/fizjoterapia-bydgoszcz.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 85
MRI układu mięśniowo-szkieletowego: akta dydaktyczne – Fizjoterapia Bydgoszcz
Skip to content

MRI układu mięśniowo-szkieletowego: akta dydaktyczne

2 lata ago

388 words

Ta książka służy jako kompletny przewodnik do interpretacji badań MRI mięśniowo-szkieletowych każdego typu. Składa się z 10 rozdziałów na temat wszystkich głównych stawów i dodatkowych rozdziałów dotyczących kręgosłupa, guzów, stawu skroniowo-żuchwowego i rozważań technicznych. Jego format jest podobny do powszechnie uznawanego przez American College of Radiology Syllabi, który stosuje prawdziwe podejście do nauczania: nieznany przypadek z pewną historią kliniczną jest poprzedzony prawidłową diagnozą i pełną dyskusją o odkryciach i procesie chorobowym. Jest to wypróbowana i sprawdzona technika skutecznego uczenia się, z powodzeniem stosowana przez redaktorów tej książki. Chociaż książka ma wielu współpracowników, ma wygodną konsystencję. Nie ma słabych rozdziałów. Rozdziały na kolanie i kręgosłupie są tak wspaniałe, że same w sobie uzasadniałyby cenę. Książka odzwierciedla najnowsze informacje w tej dziedzinie, co często nie jest prawdziwe w przypadku prac nad obrazowaniem, specjalność zmienia się tak szybko, że książki są często przestarzałe do czasu ich publikacji.
Każdy rozdział ma pełną listę referencyjną. W tekście nie ma jednak uwag, które odsyłają czytelnika do listy referencyjnej. Jest to czasami denerwujące, gdy autor składa oświadczenie, które może lub nie jest przypuszczeniem i nie można znaleźć żadnego konkretnego odniesienia do przypisania. Ponieważ książka nie ma być dziełem referencyjnym, a jedynie narzędziem dydaktycznym, może być zbyt wielkim, by oczekiwać, że będzie służył jako prawdziwy punkt odniesienia. Książka jest pełna wskazówek, pereł i solidnych informacji klinicznych i radiologicznych, które sprawiają, że wydaje się bardzo podobne do pełnego odniesienia. Ponadto indeks tematyczny jest wyczerpujący, pozwalając czytelnikowi wyszukać niemal dowolny termin w badaniu MRI mięśniowo-szkieletowym zastosowanym w książce.
W sumie, gdybym miał na półce tylko jedną książkę na temat MRI mięśniowo-szkieletowych lub gdybym musiał polecić jedną pracę, którą radiolog lub chirurg ortopeda mógłby użyć, by dowiedzieć się o MRI mięśniowo-szkieletowym, ta książka byłaby tym. Będzie on służył zarówno nowicjuszowi, jak i bardziej doświadczonemu lekarzowi i jest konieczny dla każdego, kto interpretuje wyniki wielu badań MRI narządu ruchu.
Clyde A. Helms, MD
University of California, San Francisco, San Francisco, CA 94143

[patrz też: biseptol antybiotyk, metafedron wiki, wimed lipno ]

0 thoughts on “MRI układu mięśniowo-szkieletowego: akta dydaktyczne”