Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/tymek10/ftp/fizjoterapia-bydgoszcz.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 85
Odmiana inwazyjnej choroby pneumokokowej po wprowadzeniu szczepionki koniugatowej białkowo-polisacharydowej ad 7 – Fizjoterapia Bydgoszcz
Skip to content

Odmiana inwazyjnej choroby pneumokokowej po wprowadzeniu szczepionki koniugatowej białkowo-polisacharydowej ad 7

2 lata ago

739 words

Nie zaobserwowano znaczącej zmiany wśród starszych dzieci. Wyniki te są zgodne z zaleceniami dotyczącymi stosowania szczepionki1,2 i zgłaszanych wzorców stosowania szczepionki3; dane dotyczące zasięgu szczepień nie są jeszcze dostępne. Producent sprzedał 9 milionów dawek w 2000 r. I 15,5 miliona dawek w 2001 r .; mniej niż 10 procent sprzedaży w sektorze prywatnym dotyczyło dzieci w wieku dwóch lat lub starszych (Paradiso P, Wyeth Lederle Vaccines: komunikacja osobista). Około 4 milionów dzieci rocznie rodzi się w Stanach Zjednoczonych; w związku z tym 32 miliony dawek byłyby wymagane, aby zapewnić serię dla niemowląt w dawce 4 dawek dla dzieci urodzonych w 2000 i 2001 roku, a kolejne miliony byłyby potrzebne do szczepienia uzupełniającego dzieci w wieku poniżej dwóch lat oraz dzieci w wieku od dwóch do czterech lat. lat, u których występowały schorzenia, które stawiają je na wysokie ryzyko zakażenia pneumokokami. Chociaż są to dane szacunkowe, liczby te sugerują, że zmiany w częstości występowania choroby występują nawet wtedy, gdy dzieci nie są w pełni zaszczepione; szczepionka może zapewniać ochronę przy mniejszej niż pełna liczbie zalecanych dawek i poprzez zmniejszoną transmisję pneumokoków między dziećmi. Na uwagę zasługuje zmniejszenie obciążenia chorobami wśród dorosłych. Chociaż małe dzieci są najbardziej narażone na chorobę inwazyjną, większość przypadków choroby pneumokokowej i prawie wszystkie zgony z powodu choroby pneumokokowej występują u dorosłych. 16 Duża zmiana, którą zaobserwowaliśmy u osób dorosłych może wynikać ze zmniejszonej transmisji pneumokoków u dzieci. Dzieci są zbiornikiem dla pneumokoków; kontakt z małymi dziećmi w gospodarstwie domowym jest czynnikiem ryzyka inwazyjnej choroby u dorosłych, 17,18, a częstotliwość przewozów nosowo-gardłowych jest wyższa u dorosłych z małymi dziećmi niż u innych dorosłych.19 Wykazano, że szczepionki skoniugowane zmniejszają transport szczepionki -typowe szczepy u zaszczepionych dzieci, 7-12, zmniejszając w ten sposób możliwości transmisji.
Pneumococci odporne na wiele leków są problemem ogólnoświatowym. W odpowiedzi opracowano programy mające na celu ograniczenie stosowania środków przeciwdrobnoustrojowych.20,21 Nasze dane wskazują, że szczepionka skoniugowana jest kolejnym skutecznym narzędziem do zapobiegania infekcjom powodowanym przez szczepy lekooporne; 35 procent mniej zakażeń spowodowanych szczepami niewrażliwymi na penicylinę wystąpiło w 2001 r. Niż w 1999 r. Oporność jest ściśle związana z serotypem pneumokoków; w 1998 r. trzy czwarte pneumokoków niewrażliwych na penicylinę miało serotypy zawarte w szczepionce, chociaż pneumokoki typowych serotypów zawartych w szczepionce, takie jak 4 i 18C, rzadko były lekooporne.22 Ponieważ szczepionka zapobiegała podobna ilość choroby powodowana przez wrażliwe na penicylinę szczepy niewrażliwe na penicylinę, odsetek pneumokoków ze zmniejszoną wrażliwością na penicylinę nie zmienił się znacząco.
Nie możemy określić, w jakim stopniu obserwowane zmiany wynikają z wprowadzenia szczepień lub innych czynników. Pewne ustalenia, takie jak znaczny spadek choroby niezwiązanej ze szczepionką u dorosłych w wieku od 20 do 39 lat, sugerują, że tendencje sekularne mogą wyjaśniać niektóre z obserwacji. Nie stwierdzono jednak zmian w częstości występowania choroby wywołanej przez pneumokoki z serotypami unikalnymi dla szczepionki polisacharydowej lub w liczbie przypadków u osób zakażonych wirusem HIV, wyniki sugerują, że rosnące stosowanie szczepionki polisacharydowej i wysoce aktywna terapia antyretrowirusowa nie wyjaśnia nasze znaleziska Procentowa zmiana częstości występowania choroby u dzieci była podobna w przypadku pacjentów hospitalizowanych i ambulatoryjnych oraz pneumokokowego zapalenia opon mózgowych i innych zespołów, co sugeruje, że zmiany w praktykach hodowlanych nie wyjaśniały zaobserwowanego spadku.
Zapobieganie chorobie pneumokokowej jest priorytetem Stanów Zjednoczonych. Cele Zdrowe Ludzie 2010 obejmują zmniejszenie częstości występowania inwazyjnych zakażeń pneumokokowych do 46 przypadków na 100 000 osób w wieku poniżej 5 lat i do 42 na 100 000 osób w wieku 65 lat lub starszych.23 Cel dla dzieci został osiągnięty, a my jesteśmy bliżej do celu dla dorosłych. Potrzebne są również dalsze dane, aby określić, jak daleko spadną wskaźniki chorobowości w miarę wzrostu zasięgu szczepionki i ocenić wpływ szczepionki na zapalenie płuc i inne nieinwazyjne zespoły. Czy użycie szczepionki spowolni pojawianie się odpornych pneumokoków i czy choroby wywołane przez pneumokoki z nieszczepionymi serotypami staną się bardziej powszechne, to pytania, które nie mają jeszcze ostatecznych odpowiedzi. Chociaż pozostają pytania, nasze dane wskazują, że szczepionka skoniugowana przeciwko pneumokokom działa dobrze w populacji amerykańskiej.
[więcej w: szpital tochtermana radom, granat indeks glikemiczny, zapalenie mieszkow wlosowych ]
[patrz też: szpital tochtermana radom, mariusz wlazły facebook, zapalenie mieszkow wlosowych ]

0 thoughts on “Odmiana inwazyjnej choroby pneumokokowej po wprowadzeniu szczepionki koniugatowej białkowo-polisacharydowej ad 7”