Skip to content

Sprawa przeciekającego łóżka wodnego naśladującego pęknięte przepony płodu

2 lata ago

340 words

W położnictwie przedwczesne pęknięcie błon, zdefiniowane jako pęknięcie przed 38 tygodniem ciąży, jest ważną przyczyną zachorowalności i umieralności okołoporodowej i okołoporodowej. * W związku z powyższym pacjenci z domniemanym przedwczesnym pęknięciem błon są oceniani za pomocą jałowego badania wziernikowego płyn pochodzący z szyjki macicy lub pochwy. Demonstracja widocznego płynu lub pozytywny wynik testu na zawartość naftafazyny (Nitrazyna) wskazuje na pęknięte błony.
33-letnia kobieta (gravida 3, para 1) z krwawieniem z pierwszego trymestru i porodem przedwczesnym została umieszczona w domu na monitorze macicy. Pacjentka dobrze radziła sobie z leżeniem w łóżku, doustnym terbutaliną i domowym monitorowaniem macicy do 28 tygodnia ciąży, kiedy przedstawiła szpitalowi, że ma przedwczesne pęknięcie błon.
Pacjent opisał wilgotne prześcieradła, które zostały przemoczone do poduszki . Płyn był bezwonny i nie pachniał moczem. Sterylne badanie pochwy ujawniło nierozcieńczoną szyjkę macicy, brak płynów w sklepieniu pochwy i białe wydzieliny z pochwy, które były nitrytagenowe i bez paproci. Badanie ultrasonograficzne wykazało obecność jednego płodu w kłamstwie poprzecznym i odpowiednią ilość płynu owodniowego.
Źródło płynu, który moczą łóżko pacjenta, pozostało tajemnicą, dopóki położnik (i przyjaciel rodziny) nie zauważył, że byłoby niezwykłe, aby utracić wystarczającą ilość płynu owodniowego, aby moczyc prześcieradła do poduszki i zasugerować inne źródło płyn. Pacjent miał łóżko wodne, a położnik zastanawiał się, czy może przeciekać. Pacjent został wypisany z obszaru obserwacji i powrócił do domu, gdzie rzeczywiście odkryto i naprawiono małą dziurę w łożu wodnym.
Na szczęście, pacjent urodził zdrowe niemowlę ważące 3470 g w 38 tygodniu ciąży.
Diane Merritt, MD
Washington University School of Medicine, St. Louis, MO 63110
* Cunningham FG, MacDonald PC, Gant NF, wyd. Williams położnictwo. 18 ed. Norwalk, Conn .: Appleton & Lange, 1989.
[więcej w: szpital tochtermana radom, enterococcus faecalis w moczu, zapalenie mieszkow wlosowych ]

0 thoughts on “Sprawa przeciekającego łóżka wodnego naśladującego pęknięte przepony płodu”